CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ, KTERÉ SE UMÍ SAMO ZAPLATIT

Österreichische Alpenverein je největším alpským svazem v Rakousku, jehož hlavní výhodou je získání cestovního pojištění pro dobrodruhy a cestovatele, platné téměř pro celý svět. V České Republice je výhradně zastoupen OEAV.CZ. Využitím slev 20-50% na ubytování a nákup vybavení, se částka zaplacená za členství v Alpenverein, může z velké částí vrátit.

přispěl Marek Liška

Österreichische Alpenverein

Co to je Alpenverein
Österreichische Alpenverein je největším alpským svazem v Rakousku – a mnohem víc! Se svojí více než 150-letou historií, 500 000 členy a rozvětvenou strukturou se vyvinul v rozmanitou a společensky významnou instituci v Rakousku i mimo něj.
.
Cestovní pojištění pro členy spolku
Především je Alpenverein známý jako cestovní pojištění pro dobrodruhy a cestovatele, které je platné pro téměř celý svět. Pojištění kryje rizika při provozování veškerých volnočasových, sportovních a outdoorových aktivit během dovolené či na služebních cestách, a to včetně případného transportu. Pojištění je výhodné zejména pro rodiny, kde všichni sportují. Děti mají pojištění zdarma. Pojištění se vždy kupuje na kalendářní rok. Tj. platí od 1.1. do 31.1. následujícího roku. Aktuální ceník nalezneš na stránkách zde.

Výhody a benefity členství

  • Cestovní pojištění na 1 rok, platné téměř pro celý svět
  • Ubytování se slevou 50% a více na horských chatách v Rakousko, Itálii a Francii.
   Na vlastní kůži vyzkoušeno v Rakousku, chata Edelweißhütte am Schneeberg. Ubytování pro dospělého stálo 15 euro za noc. Předložením kartičky Alpenverein jsme dostali slevu 6 euro za noc. Celkově jsme tak za víkend ušetřili 12 euro! Představte si 2 až 3 takové víkendy v Alpách a rázem máte velkou část pojištění zpět.
  • Slevová knížka na nákup vybavení v obchodech a e-shopech – například sleva na ORTLIEB 20%!
  • Přístup do Winterraum. Jedná se o veřejně přístupnou část horské chaty, vybavená nutnými potřebami pro přenocování. Je součástí většiny chat horského spolku Alpenverein . Za noc se daruje symbolický obnos do kasy. Členové spolku  si mohou v kanceláři na Údolní 57 v Brně, nebo v prodejně Alpsport na Florenci v Praze vypůjčit klíč od Winterraumu.

Kde pojištění zakoupit

Komentáře

Jsi tady poprvé? Přečti si zde o čem mikrodobrodružství je a dozvíš se, jak již dnes říct ano dobrodružstvím, ať už jsi kdokoliv. Je to pro každého.