JAK ZÁLOHOVAT DATA NA CESTÁCH BEZ POČÍTAČE

I během měsíční cesty můžeme pořídit tolik fotek a videa, že nám to na jednu paměťovku nevleze. A tahat počítač jen kvůli záloze dat? Zálohovat fotky a video dnes jde i bez počítače… Výkon chytrých telefonů stoupl natolik, že tento úkon hravě zvládnou.

přispěl Marek Liška

Pro koho to je

Tento postup je výhodný pouze pro lidi, kteří již mají ve své výbavě:
  • Chytrý telefon s Android systémem
  • Externí disk

V ostatních případech je levnější řešení koupit další paměťovou kartu.

Co budeme potřebovat

 
Nejprve naformátujte disk na exFAT. A to z důvodu aby Android zařízení četlo a zapisovala data na disk. Naformátovat lze v Tento počítač -> pravým tlačítkem rozkliknout daný disk -> Formátovat… -> vybrat exFAT -> Formátovat.
 
Do telefonu si nainstalujte aplikaci Total Commander a rozšíření Paragon_UMS.
 
Připojte USB kombo k telefonu. Zastrčte disk a paměťovou kartu do USB příslušné zdířky v kombu. Párty může začít. Pokud telefon nezvládá napájet připojený disk, je nutné disk napájet externě pomocí power banky a speciálního napájecího kabelu. V samotné aplikaci Total Commander můžeme kopírovat mezi paměťovou kartou, diskem a taky telefonem.
 
Jednoduché, levné a skladné řešení jak zálohovat data na cestách. Navíc USB OTG kombo můžeme využít i u běžného stolního počítače jako čtečku.

Komentáře

Jsi tady poprvé? Přečti si zde o čem mikrodobrodružství je a dozvíš se, jak již dnes říct ano dobrodružstvím, ať už jsi kdokoliv. Je to pro každého.