PŘÍBĚH: HROMADA ZÁŽITKŮ, A TO TEN ROK TEPRVE SKORO ZAČAL

Začátkem roku jsem si řekl, že bych mohl alespoň jedenkrát za měsíc přespat někde venku v přírodě. Minulý rok jsem snad pouze jednou stanoval, a tak jsem to chtěl změnit. Mám nyní za sebou tři měsíce, které mi již teď přinesly hromadu zážitků, když si uvědomím, že ten rok teprve skoro začal… 

přispěl Radek Herzog

Záhrab na Lysé, pláž na Mallorce

V lednu jsem byl s kamarádem přespat na Lysou horu, kde jsme si vykopali noru a spali tam. Skvělý zážitek a těším se až si to zopakujeme příští rok.  

Nocleh v záhrabu na Lysé hoře v Beskydech.

V únoru jsem s kamarádem letěl na tři noci na Mallorcu, ale hotel jsme si koupili pouze na dvě noci, ať máme důvod přespat někde venku… Dopadlo to tak, že jsme si udělali „postel“ pod odstavenou lodí na pláží, ale večer nás někdo vzbudil, že zavolá policii, tak jsme museli změnit místo. Šli jsme spát na rozhlednu od plavčíka, ale bohužel foukal vítr, takže jsme ve dvě hodiny ráno opět měnili místo a zůstali jsme spát na letišti. I tak, opět skvělý zážitek.

Rozhledna plavčíka se nakonec neukázala jako vhodné místo k přespání…

Bylo nutné změnit místo a tak jsme se přesunuli zpět na letiště.

Březnový úprk za „barák“

Březen. Ten utekl nějak rychle a já zjistil, že jsem nikde nestanoval. Večer kolem osmé hodiny večer jsem přišel domů z kofoly a měl jsem chuť něco podniknout. Nechtěl jsem za žádnou cenu spát doma. Napsal jsem pár kamarádům, ale nikomu se nechtělo. Tak mě nezbylo nic jiného než jít sám. Bylo 30. března, tudíž poslední možný termín, kdy můžu spát v tomto měsíci venku, abych držel svůj rok mikrodobrodružství. Během pěti minut jsem si zabalil všechny potřebné věci a vyrazil. Vzal jsem auto a jel směr Polanka nad Odrou. Zaparkoval jsem auto, vzal si batoh, stan, spacák, karimatku, stativ a šel pěšky směr Jistebník. Už nějakou řadu let jsem měl vyhlídnuté místo, kde jsem chtěl stanovat. Rozhodl jsem se, že půjdu tedy na ono místo. Kolem desáté hodiny večer jsem postavil stan, rozdělal karimatku a spacák. Vybalil jsem stativ, nastavil foťák a experimentoval s noční fotografií.   

Noční focení.

Ranní východ slunce.

Něco se mi povedlo. Po jedenácté hodině jsem šel spát. V noci byla zima, špatně jsem se oblékl, ale co… Zvládl jsem to a ráno jsem si přivstal na východ slunce. Stan byl pokrytý námrazou. Sledoval jsem východ slunce a taky v dálce jsem viděl jelení zápasy. Kolem sedmé hodiny jsem všechno sbalil a vyrazil k autu a směr domů.

Už se těším, co přinesou další měsíce. Mikrodobrodružství zdar!

Komentáře

Jsi tady poprvé? Přečti si zde o čem mikrodobrodružství je a dozvíš se, jak již dnes říct ano dobrodružstvím, ať už jsi kdokoliv. Je to pro každého.