S BATŮŽKY NA ROZHLEDNU STRATENEC

Vzhůru na maličkou rozhlednu! Pozor! I přes malou výšku, rozhledna Stratenec patří mezi jedny z nejvýše postavených rozhleden na Slovensku. Ano. Slovensku. Cíl naší cesty leží kousek za hranicemi České Republiky. Na poklidném hřebeni Moravskoslezských Beskyd.

přispěl Marek Liška

Kam se jede

 • Rozhledna Stratenec patří mezi nejvýše položené rozhledny na Slovensku. I když není zrovna nejvyšší, nabízí krásné výhledy do okolí.
 • Velké Karlovice nabízejí zázemí k zaparkování auta, dokoupení posledních zásob, nebo občerstvení ve zdejších restauracích.

  Zajímavosti a doporučení z místa

  • Bikepark Kyčerka nabízí skvělou kombinaci bikepacking mikrodobrodružství a odpoledního adrenalinového zážitku na trailech.
  • Divoká zvěř se vyskytuje ve zdejším okolí! Nezapomeňte jídlo dobře uschovat, nebo nejlépe pověsit na strom několik metrů od místa přespání.
  • Jídlo a pití. Po cestě na vrchol a zpět dolů do Karlovic, není žádná hospoda. Vše je ve Velkých Karlovicích.
  • Studánky nalezneme po cestě v hojném počtu. Jejich polohu naleznete např. na Mapy.cz – turistická mapa.

  Náš příběh

  Zlatá hodinka
  Do Karlovic jsme dorazili pozdě odpoledne. Po zaparkování auta jsme šli okolo nádraží po žluté turistické stezce. Pomalu se nám s nastoupanou výškou otvíraly krásné výhledy do krajiny. Podvečer je tu co by dup a s ním nastala zlatá hodinka. Slunce tomu prostě dodalo šťávu a kolem to byl zemský ráj na pohled. Ještě jsme se ani nenaděli a je tma. Z plánu dojít až na Stratenec sešlo.
  .
  Angela
  Stanovali jsme v poklidném lesíku, asi v půli cesty na rozhlednu. Rozdělali jsme si s Jirkou oheň a dali si pivko. Večer nás zabavila mobilní hra My talking Angela. Angela naslouchá tomu co říkáme, a pak to hlasem připomínajícího mimozemšťana, opakuje. Podnapilí jsme tlachali totální žvásty a sami sobě jsme se smáli, co z nás vypadlo. Skoro hodinu jsme si s Angelou vykládali a řezali se smíchy. To prostě nevymyslíš!
  .
  Vzhzůru do nekonečna
  Ráno jsme se vydali na Stratenec. Je nádherně. Slunce svítí a výhledy do okolí byly božské. Překvapila mě malá frekvence turistů. Na odpočívadle před vrcholem jsme dali oběd. Jirka zároveň otestoval svůj nový vařič a uvařil si těstoviny s omáčkou. Já jsem byl líný a zůstal jsem u housky s česmílkem.
  .
  Stratenec
  Na vrcholu nás uvítal památník padlým a samotná rozhledna Stratenec. Maličká, ale výhledy do okolí byly špicovní. Rozhodně zajímavé místo pro cíl. Zklamaní jsme rozhodně nebyli.
  .
  I’m coming home
  Zpět jsme se vrátili po žluté okolo bikeparku Kyčerka do Velkých Karlovic. Tady bych jenom podotknul, že celý výlet lze podniknout i na horském kole. A právě bikepark Kyčerka může být sladká tečka na konec.

  Statistika

  VZDÁLENOST

  18,6 KM

  POČET DNÍ

  1

  NASTOUPÁNO

  637 VM

  MISE

  ROZHLEDNA STRATENEC

  Komentáře

  TVŮJ POŠTOVNÍ HOLUB

  Přiletí ti od nás 1-3x za měsíc email o tom, co je nového na našem webu.

  Ať už příběhy mikrodobrodruhů, objektivní recenze na vybavení, nebo všemožné tipy co se můžou hodit.

  Nenech si nic ujít. Zanech nám na sebe kontakt a další email co budeme posílat ti přiletí rovnou do tvé schránky. Díky!

  Na email jsme ti zaslali email k potvrzení registrace