CHYTRÝ NÁRAMEK XIAOMI MI BAND 2

Proč vlastnit obyčejné hodinky, které ukazují pouze čas. Pojďme s dobou. Chytré náramky nabízejí o mnoho více možností a již dávno nejsou nedostupnou záležitostí… Recenzovaný chytrý náramek Xiaomi mi Band 2 nabízí krom hodin také funkce jako krokoměr, budík, měření srdečního tepu a notifikace z vašeho telefonu.

přispěl Jirka Menšík

Úvod

Dlouho jsem uvažoval o koupi chytrého náramku a po pár hodinách čtení recenzi, brouzdání internetových stránek s elektronikou padla volba právě na Xiaomi mi Band 2. Oslovil mě svou jednoduchostí, vydrží a minimalistickým designem.
.

Design a zpracování

Od předchozích modelů, se nijak moc neliší. Zachovává si stále minimalistický design, má čisté linie a žádná část nijak nepřesahuje. Má pouhých 7 gramů, takže zařízení na ruce vůbec necítíte. Velkou výhodou je certifikace IP67, která chrání chytrý náramek do 1 metru pod vodou po dobu 30 minut a proti vniknutí prachu. Pár centimetrů navíc přibylo díky silnějšímu akumulátoru a OLED displeje, který však není barevný. To ale rozhodně není na škodu, když už displej musel být, ať je úsporný co nejvíce. A na závěr je pod displejem umístěno kapacitní tlačítko, díky kterému přepínáme informace na displeji nebo taky vypínáme budík.
.

Funkce

Chtěli byste zjistit, jak kvalitně každý den spíte nebo kolik kroku denně ujdete? Tak přesně tohle Vám náramek může nabídnout. A je toho mnohem víc. Mezi jeho základní funkce patří Bluetooth, budík, měření tepové frekvence v průběhu spánku nebo sportu, výpočet spálených kalorií, krokoměr, monitoring spánku, notifikace příchozích hovorů a zpráv. Nejvíce mě oslovily funkce budíku, notifikace hovorů a zpráv, krokoměr. Jedinou výtku co jsem během používání náramku našel, tak je malý výběr sportovních aktivit k záznamu tepové frekvence a trasy. Máte na výběr pouze běh a běh na běžeckém pásu. Ještě bych chtěl dodat, že náramek nemá GPS čip, takže budete muset mít navíc sebou telefon, aby se Vám zaznamenala trasa běhu.
.

Výdrž na jedno nabití a dobíjení

Možná si pokládáte otázku, jak dlouho takový chytrý náramek vydrží nabitý. Jak už jsem psal. Oproti předchůdci bez displeje má Xiaomi mi Band 2 výkonnější akumulátor. Výdrž na jedno nabití dosahuje až 41 dní. Ale. To pouze v případě, pokud náramek spárujete pomocí Bluetooth jednou denně na přenos zaměřených dat do aplikace. V případě, kdy máte telefon propojený s náramkem pomocí Bluetooth neustále, výdrž klesá na polovinu. Tedy cca 20 dní. Dobití chytrého náramku se provádí vyloupnutím čipu ze silikonového opasku a následným napojením do nabíječky, která je součástí balení. 

.

Aplikace MiFit – Srdce, bez kterého se neobejdete

Před začátkem používání je nutné Xiaomi Mi Band 2 spárovat s kompatibilním zařízením pomocí Bluetooth 4.0. Náramek si rozumí s každým telefonem či tabletem s Androidem 4.4 a vyšším a iOS 7.0 a vyšším. Najedeme do aplikace v našem smartphonu, spárujeme pomocí bluetooth a jako první se nám na displeji objeví záložka Souhrn. Zde nalezneme například statistiky spánku, krokoměru a běžeckých aktivit.
.
V další záložce Nastavení si můžeme nastavit jednotlivé notifikace.
.
Bohužel můžeme vidět, že v některých funkcích se objevují čínské znaky, které nejsou přeloženy do češtiny.
.
akonec je tady záložka Profil. Tady nalezneme statistiku průměrných kroků, celkový počet km a splněný počet vašich cílových aktivit. Pokud některý z Vašich přátel vlastní stejný náramek, tak si ho přidáte do přátel a dívat se kolik km daný den ušel nebo jak dlouho spal. Jako pozdrav ho můžete šťouchnout a pokud má náramek spárovaný s telefonem tak zavibruje.
.

Obsah balení

V balení nalezneme příručku uživatele, nabíjecí kabel a na závěr samostatný čip společně s černým silikonovým náramkem.
.

Závěr

Xiaomi mi Band 2 je pro lidi, kteří přesně vědí, co od náramku chtějí a nepotřebují využívat jiné zbytečné funkce, které pak člověka přestanou po týdnu bavit a zároveň zvyšují spotřebu energie. Ano i výdrž na jedno nabití patří k jedné z výhod náramku mi Band 2, kde je Xiaomi orpoti svým konkurentům hodně daleko.  Jsem zvědavý, zda přijde na trh i další pokračování náramku a dočkáme se ještě dalších zajímavých a praktických funkcí.
.

Rychlá fakta

Výdrž na nabití: 21/42 dnů
Hmotnost: 7 g (čip)
Materiál náramku: silikon
Info cena: 1099,- Kč
Prodejce: Alza.cz

Výhody

 • Displej – náramek je ve velké míře soběstačný
 • Kapacitní tlačítko pro ovládání (namísto původního gesta) 
 • Výdrž je stále o míli před konkurencí – až cca 40 dní
 • Certifikace odolnosti IP 67
 • Senzor srdečního tepu
 • Příjemný originální pásek, opravdu se vyplatí si připlatit, protože jsem si objednal pásky z Aliexpresu a nejsou tak příjemné na ruce jako originály

Nevýhody

 • Cena – už není tak bezkonkurenční
 • Náramek lze snadněji rozepnout, když o něco zavadíte
 • Displej se velmi špiní
 • Špatná čitelnost na přímém slunci
 • Při kontaktu kapacitního tlačítka s  vodou, se náramek přepíná mezi jednotlivými záložkami

Hodnocení

 • Kvalita 90% 90%
 • Pohodlí 90% 90%
 • Funkce 80% 80%
 • Poměr cena/výkon 85% 85%

Komentáře

Jsi tady poprvé? Přečti si zde o čem mikrodobrodružství je a dozvíš se, jak již dnes říct ano dobrodružstvím, ať už jsi kdokoliv. Je to pro každého.