Jirka Menšík

Student | Redaktor mikrodobrodružství

Co pro tebe znamená mikrodobrodružství?

Mým snem vždy bylo procestovat ČR a potom svět. Ať už je to pěškobusem, na kole, či na motorce. A mikrodobrodružství mi vyplňuje tyto sny.

Co je pro tebe nejtěžší, než vyrazíš ze dveří?

Vzít sebou skvělé přátelé.

Co bys doporučil začínajícímu mikrodobrodruhovi?

Nezapomenout toaletní papír.

RECENZE: TURISTICKÝ VAŘIČ PRIMUS MIMER DUO STOVE

RECENZE: TURISTICKÝ VAŘIČ PRIMUS MIMER DUO STOVE

Před pár lety jsem sháněl turistický vařič na mikrodobrodružství a cestování. Neměl jsem v té době moc času se zabývat výběrem vařičů a tak jsem sáhl po prvním, který mě přišel pod ruce. Tím vyvoleným byl Miner Duo Stove. Jednoduchý a odolný turistický vařič od švédské značky Primus. Nabízí zajímavou funkcionalitu DUO a vcelku slibný výkon. Jak vařič zpětně hodnotím za několik let používání a jak obstojí v porovnání s konkurenční nabídkou?

TIP KAM VYRAZIT: FOJTOVY VRCHY

TIP KAM VYRAZIT: FOJTOVY VRCHY

Místními zvané též Fojťáky. 424 m vysoký kopec na Hukvaldech, ze kterého uvidíte Beskydy, Poodří, Ostravsko a při dobré viditelnosti taky Jeseníky.

RECENZE: BATOH LOWE ALPINE AXIOM 3 DIRAN 65:75

RECENZE: BATOH LOWE ALPINE AXIOM 3 DIRAN 65:75

Lowe Alpine doplňuje řadu batohů o další kousek – model Diran 65:75. Dvoukomorový, odolný a kvalitní batoh s uživatelsky přívětivým designem.

RECENZE: KALHOTY DIRECT ALPINE PATROL 4.0

RECENZE: KALHOTY DIRECT ALPINE PATROL 4.0

Česká kalhotová legenda. To jsou Patrol 4.0. Všestranné a odolné strečové kalhoty pro nejširší spektrum outdoorových aktivit vhodné i pro běžné nošení. Turisti, vodáci, lezci, běžkaři, ale také třeba zahrádkáři, lesáci, farmáři, výškoví pracovníci. Pro tyto a mnohé další jsou kalhoty designovány a vyrobeny. To je na jedny kalhoty opravdu široké spektrum. Jsou ale vhodné i pro vás?

RECENZE: HAMAKA QUECHUA ZA PÁR KAČEK

RECENZE: HAMAKA QUECHUA ZA PÁR KAČEK

Jednomístnou hamaku Quechua si můžete sebou vzít na každé mikrodobrodružství. Je velmi skladná a lehká, takže v batohu zabere opravdu málo místa, ale tento styl spaní není však pro každého. Poloha je velmi specifická a některým lidem nevyhovuje. Nemáte-li tak s tímto stylem nocování zkušenosti, díky této hamace si jej můžete vyzkoušet doslova za pár korun.

RECENZE: CHYTRÝ NÁRAMEK XIAOMI MIBAND 2

RECENZE: CHYTRÝ NÁRAMEK XIAOMI MIBAND 2

Proč vlastnit obyčejné hodinky, které ukazují pouze čas. Pojďme s dobou. Chytré náramky nabízejí o mnoho více možností a již dávno nejsou nedostupnou záležitostí… Recenzovaný chytrý náramek Xiaomi mi Band 2 nabízí krom hodin také funkce jako krokoměr, budík, měření srdečního tepu a notifikace z vašeho telefonu.

TIP KAM VYRAZIT: CABSKÉ JEZERO

TIP KAM VYRAZIT: CABSKÉ JEZERO

Nejlepší místo na letní pozorování padajících hvězd? Vyrazit na hory k malebnému lesnímu jezírku Cáb, které zaručí nádhernou nerušenou podívanou, ale taky příjemné osvěžení po celodenním výletě po Vsetínských kopcích.

TIP KAM VYRAZIT: BIKEPACKING PALKOVICKÉ HŮRKY

TIP KAM VYRAZIT: BIKEPACKING PALKOVICKÉ HŮRKY

Bikepacking je nový styl jízdy, který bajkerům umožnuje si sebou na kolo vzít vybavení na nocování, a přesto zachovat skvělé jízdní vlastnosti kola v terénu. A tímto stylem jsem pojal své další mikrodobrodružství. Palkovické hůrky jsou na to jarní blátivé bajkování jako stvořené, a navíc nabízejí perfektní zázemí v podobě rozhledy Kabátice.

Jsi tady poprvé? Přečti si zde o čem mikrodobrodružství je a dozvíš se, jak již dnes říct ano dobrodružstvím, ať už jsi kdokoliv. Je to pro každého.