HAMAKA QUECHUA

Jednomístnou hamaku Quechua si můžete sebou vzít na každé mikrodobrodružství. Je velmi skladná a lehká, takže v batohu zabere opravdu málo místa, ale tento styl spaní není však pro každého. Poloha je velmi specifická a některým lidem nevyhovuje.

přispěl Jirka Menšík

Úvod

Chcete-li zkusit jinou alternativu přespávání v přírodě, ale nechcete zároveň investovat moc peněz do koupi drahých hamak, měla by být právě tato hamaka ve vašem úzkém výběru. Jedná se o levnou alternativu z Decathlonu, kterou jsem zvolil hlavně proto, abych zjistil, zda mi přespávání v závěsné síti bude vyhovovat. Hamaka v batohu zabere pouhých 15 x 15 cm. Nutno však počítat s nějakým místem na extra lanko navíc. K tomu se dostanu později. Hmotnost je také přívětivá, i s integrovaným obalem se dostáváme lehce nad 400 gramů.
.

Mé začátky a tipy z praxe

Jste-li v hamakování úplní začátečníci, jistě oceníte jednoduchý návod na obalu, který vám poradí, jak rychle a “snadno” zavěsit hamaku mezi stromy. Celé zavěšení nezabere více než 10 minut. No dobře, napoprvé to může být více. V samotném integrovaném obalu hamaky najdeme lanka na uvázání ke stromu. Tady jsem narazil na problém. Ačkoli jsou lanka dlouhé skoro 2 metry, tak mi přichycení mezi dva stromy dělalo problém. Nikdy se mi nepodařilo najít vhodné místo, kde se vlezu a zároveň obtočím lanka okolo stromů. Buď mi to místo bylo těsné, nebo rozestupy byly větší, než byla délka lan. Existuje však řešení. Stačí nahradit původní lanko o pár metrů delším padákovým lankem – 5 metrů lanka na každou stranu by mohlo stačit. Staré si můžete ponechat na navazování, budete-li jej chtít dále využít… Doporučuji si také sebou vzít kus staré látky, kterou umístíte pod lanka jako ochranu před poškozováním kůry stromu. 

.

Materiál a chlad odspodu

Hamaka je vyrobena z tenkého hebkého polyesteru a na to, že neváží ani půl kila, výrobce uvádí nosnost 110 kg. Pocitově jsem tomu však ze startu moc nevěřil, protože látka je opravdu tenoučká. Ale zatím všechno vydržela. Nejenom že je lehká, ale materiál je velmi prodyšný. V létě jeho prodyšnost uvítáte, naopak v podzimních větrných měsících bude chladno. Proto doporučuji hamaku vystlat alumatkou nebo dekou. Jaké jsou možnosti odizolování se můžete dočíst v našem článků o spaní v hamakách.
.

Závěr

Chcete-li si hamakové spaní osahat je tato hamaka ideální koupě. Díky všestrannosti hamaky, ji můžete využít nejen na spaní při svých mikrodobrodružstvích, ale třeba i na odpočinek v parku, nebo lese. Celý komplet snadno zabalíte do jednoho kompresního obalu, který je malý a relativně lehký. Jako jedinou nevýhodu považuji krátká originální lanka, které je nutno vyměnit za delší. To navyšuje cenu i hmotnost. Stále se však jedná o cenově velmi dostupnou hamaku, která na vyzkoušení bohatě postačí.
.

Rychlá fakta

Rozměry rozložené hamaky: 260 × 152 cm
Rozměry složené hamaky: 15 x 15 cm
Hmotnost: 415 g
Objem: 2,4 l
Nosnost: 110 kg
Materiál: Hebký polyester
Barevné varianty: Zelenošedá, tmavě petrolejová
Info cena: 249,- Kč
Prodejce: Decathlon

Obsah balení

V balení nalezneme hamaku s integrovaným obalem a 2 x 2 metrů lana.
.

Výhody

  • Cena
  • Minimalistické rozměry po sbalení

Nevýhody

  • Krátká lanka, které vás limitují v rozpětí mezi stromyými záložkami

Hodnocení

  • Kvalita 75% 75%
  • Pohodlí 80% 80%
  • Poměr cena/výkon 77% 77%

Komentáře

Jsi tady poprvé? Přečti si zde o čem mikrodobrodružství je a dozvíš se, jak již dnes říct ano dobrodružstvím, ať už jsi kdokoliv. Je to pro každého.

TVŮJ POŠTOVNÍ HOLUB

Přiletí ti od nás 1-3x za měsíc email o tom, co je nového na našem webu.

Ať už příběhy mikrodobrodruhů, objektivní recenze na vybavení, nebo všemožné tipy co se můžou hodit.

Nenech si nic ujít. Zanech nám na sebe kontakt a další email co budeme posílat ti přiletí rovnou do tvé schránky. Díky!

Na email jsme ti zaslali email k potvrzení registrace