KALHOTY DIRECT ALPINE PATROL 4.0

Česká kalhotová legenda. To jsou Patrol 4.0. Všestranné a odolné strečové kalhoty pro nejširší spektrum outdoorových aktivit vhodné i pro běžné nošení. Turisti, vodáci, lezci, běžkaři, ale také třeba zahrádkáři, lesáci, farmáři, výškoví pracovníci. Pro tyto a mnohé další jsou kalhoty designovány a vyrobeny. To je na jedny kalhoty opravdu široké spektrum. Jsou ale vhodné i pro vás?

přispěl Jirka Menšík

Úvod

Kalhoty jsou sice univerzální a vcelku levné. Nabízí však mnoho pokročilých detailů, které jsem si ve finále velmi oblíbil. Z hlavních vlastností bych vyzdvihl odolnost, pevnost a díky použitému strečovému materiálu jsou velmi pohodlné. Pro mě jsou to ideální univerzální kalhoty, které za dobu mého používání ledacos zažily. A nebyly to pro ně jednoduché zkoušky. Sjíždění Vltavy, sáňkařská výprava na Lysou horu a mnohá mikrodobrodružství. A stále vypadají jako nové.
.

Materiál a střih

Jsou vyrobeny z kombinace dvou materiálů Nylonu a strech polyesteru. Použitý strečový materiál zabezpečuje komfort nošení. Kolena jsou anatomicky tvarovaná a nijak neomezují i při vysokém zdvižení nohy. Navíc chrání kolena proti odření. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je sám o sobě velice odolný proti oděru. Při testování na přístroji Martindale vydrží bez problémů 20.000 otáček brusného kotouče, což odpovídá minimálně čtyřem letům nošení.
.

Technické detaily

Kalhoty Direct Alpine Patrol 4.0 jsou vzhledově k nerozeznání od řady Mountainer 4.0. Liší se v těchto drobných detailech, díky kterým je snadno poznáte. Patrolům chybí vyztužení kolen, zadního sedu a spodního vnitřního okraje nohavic. Nohavice navíc postrádají stahovací vnitřní klínek, pro regulaci šířky. Tyto detaily však nemění nic na jejich spolehlivosti. Dlouho jsem totiž ve svém outdoor šatníku postrádal kalhoty, které by splnili mé požadavky. Jedny byly nepohodlné, v druhých zase byla zima. Rozhodl jsem se na doporučení sáhnout po české kvalitě. Například materiál, na to jak je tenký, tak při větrných dnech mě velmi dobře chrání před větrem. Pokud tak občas vyražíte i na nějaký zimní výlet, nemějte strach, že by v Patrolech byla zima. Dále na kalhotách najdeme celkem čtyři kapsy. Dvě vepředu, jednu na pravé půlce a poslední se nachází na pravém stehnu. Tři kapsy jsou na YKK zip, zadní kapsa na suchý zip. Díky pasu částečně do gumy velice dobře padnou jak štíhlým, tak silnějším lidem. Navíc je pás kalhot opatřen opaskem na utažení. Při mé výšce 170 mi vyhovuje velikost M.
.

Závěr

Střih, konstrukce a použité materiály dělají z Patrol 4.0 ideální kalhoty pro širokou řadu nejen outdoorových aktivit, ale i skvělého společníka pro běžné nošení. Díky použití elastických materiálu dobře sedí, dovolují zvedat nohy a nikde netáhnou. Skvělý poměr komfortu, dlouhé životnosti a užitné hodnoty. Přidanou hodnotou může být produkce v České republice/Evropě. Co více říct. Jsou to legendy, které jsou tak univerzální, že těžko budete hledat podobný produkt za tak příznivou cenu.
.

Rychlá fakta

Částečně elastický pás s opaskem Čtyři kapsy: 3x zip YKK, 1x suchý zip Anatomicky tvarovaná kolena Hmotnost: 481 g (velikost L) Materiál: 60 % nylon, 40 % strech polyester, DWR – vodoodpudivá úprava Barevné varianty: Hnědá, černá, šedá, modrá Info cena: 2.390,- Kč Prodejce: Hanibal

Výhody

  • Skvělé technické zpracování v této cenové hladině
  • Mnoho spokojených uživatelů co se opakovaně vrací
  • Pro nejširší spektrum
  • Odolnost
  • Prodyšnost
  • Vyrobeno v ČR/EU

Nevýhody

  • Zatím jsem nenašel

Hodnocení

  • Kvalita 83% 83%
  • Pohodlí 89% 89%
  • Poměr cena/výkon 92% 92%

Komentáře

Jsi tady poprvé? Přečti si zde o čem mikrodobrodružství je a dozvíš se, jak již dnes říct ano dobrodružstvím, ať už jsi kdokoliv. Je to pro každého.