Tom Possum

Prodejce koloběžek

Co pro tebe znamená mikrodobrodružství?

Odpočinek, zrelaxování a načerpání nových sil v dnešním uspěchaném světě. Útěk do přírody z komfortní zóny. Mikrodobrodružství mi dává šanci, stihnout tohle všechno v omezeném čase..

Co je pro tebe nejtěžší, než vyrazíš ze dveří?

Sbalit se. Nezapomenout doma sirky. Vysvětlit rodince, že už zase někam mizím.

Co bys doporučil začínajícímu mikrodobrodruhovi?

Sebrat se a vyrazit. Třeba jen na den, s nočním návratem. Neřešit složitě vybavení, vyrazit s tím co máš. Civilizace je u nás skoro všude na dosah a na jednu noc v přírodě se neumírá.

PŘÍBĚH: MEZI ZLATOKOPY

PŘÍBĚH: MEZI ZLATOKOPY

Mám spoustu divnejch kamarádů. Ale mezi nejdivnější patří parta zlatokopů. Kdysi dávno, už to bude přez osmnáct let, mě k nim zavedla moje tehdejší holka. Říkala tehdy, že její brácha rejžuje zlato. Jeli jsem se za nima podívat na závody a nakonec tam zůstali celej víkend. Brácha skutečně zlato rejžoval a naučil to i mě. Začal jsem s touhle partou jezdit na různý akce a už mi to zůstalo.

PŘÍBĚH: KOLOBĚŽKOVÝ BIKEPACKING NA HANGING ROCK

PŘÍBĚH: KOLOBĚŽKOVÝ BIKEPACKING NA HANGING ROCK

Hanging Rock je taková pitoreskní skála v Austrálii v okrese Victoria. Kdysi v minulým století se tam záhadně ztratily čtyři holky, který tam byly se školou na Viktoriánským pikniku. Tři se nikdy nenašly. Čtvrtá, která se našla…. a víte co, pusťte si to sami. Natočil to v roce 1975 Peter Weir a jmenuje se to Picnic at Hanging Rock. Končil se rok 2016. V plánu bylo, jet s partou mojí ženy na Silvestra, kamsi do Krušnejch hor.

Jsi tady poprvé? Přečti si zde o čem mikrodobrodružství je a dozvíš se, jak již dnes říct ano dobrodružstvím, ať už jsi kdokoliv. Je to pro každého.